• Diğer

Gündem

'Yapay zeka' Türkiye'de de haber sunmaya başladı!

'Yapay zeka' Türkiye'de de haber sunmaya başladı! Kapanıştaki sözlerine dikkat

'Yapay zeka' Türkiye'de de haber sunmaya başladı!

20 Nisan 2023 16:34
-A

+A

 
 
Yapay zeka teknolojisiyle geliştirilen robot sunucular Türkiye'de de kullanılmaya başlandı. Gündeme ilişkin son bilgileri aktaran robot spiker Alexa, sunumunu "Sizinle aynı dili konuşuyor olsak da bazen dilim sürçebilir. Umarım beni sever ve izlemeye devam edersiniz" sözleriyle bitiriyor.
 
Dünyada son gelişmeler ışığında geliştirilen yapay zeka teknolojisi sunuculuk alanında da karşımıza çıkmaya başladı. Türkiye'de sosyal medya hesabı üzerinden geliştirilen teknolojide haber spikeri son gelişmeleri ve önemli haberleri takipçilerine Türkçe olarak aktarıyor.
 
SUNUMU "ALEXA" YAPIYOR
Robot spiker 'Alexa' hem ulusal hem de uluslararası alanda yaşanan son gelişmeleri görüntüler eşliğinde sunuyor. Alexa, Türkiye'deki seçim gündeminden, son dakika olaylarına, ekonomiden teknolojiye kadar birçok kategoride anlık haber paylaşımı yaparak güncel bilgileri kullanıcılarına ulaştırıyor.
 
HER HABERDE FARKLI KIYAFET VE MAKYAJ
Alexa'nın her haberde farklı kıyafetler giydiği, makyajını ve saç modelini değiştirdiği de dikkat çekiyor. Klasik medyayı geleceğin teknolojisi yapay zeka ile birleştirmeyi hedefleyen proje ile gazeteciliğin sosyal medyada hala etkin ve dikkat çekici olması hedefleniyor.
Anahtar Kelimeler : Türkiye, Güncel, Haberler, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku