• Diğer

Sağlık

"teşhis koyamıyoruz" denilerek taburcu edildi

20 gündür ameliyat olmayı bekleyen engelli adam "teşhis koyamıyoruz" denilerek taburcu edildi

"teşhis koyamıyoruz" denilerek taburcu edildi

2 Ağustos 2022 16:22
-A

+A

 
Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nde yatan ve 20 günden bu yana ameliyat olmayı bekleyen Mehmet Bulut, doktorların "teşhis koyamıyoruz" diyerek kendisini taburcu etmesi nedeniyle çaresiz kaldı.
Mersin'in Silifke ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Mehmet Bulut, bundan 24 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa mahkum oldu. Yüzde 90 engeli bulunan Bulut, 3-4 aydır sol kalça kemiğinde çıkan kitleden kurtulmak için birçok yere başvurdu. En son 22 Haziran'da Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesine yatırılan Bulut, 41 gün hastanede yattı. 20 gün önce ameliyat kararı verilen Bulut, bir türlü ameliyat edilmezken, iddiaya göre dün "Burada tedavin yok, teşhis koyamıyoruz, Ankara'ya gitmen gerekiyor" denilerek taburcu edildi. Ne yapacağını şaşıran engelli vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor.
 
"ŞU ANDA ORTADA KALDIM"
Yaklaşık 1 ay önce ameliyat için karar verildiğini belirten Bulut, "Ne ortopedi ne de plastik cerrahi yaparım diyemedi. İkisi bir yapmaya karar verdiler ama şimdi ikisi de yapmıyor. Ortada kaldım. Yani o ona atıyor o diğerine atıyor. Yüzde 90 engelleyim, 24 senedir yatalağım. Ben devletimin bana sahip çıkmasını ve tedavimi yaptırmasını istiyorum. Yani buradan kurtulup, sağlığıma kavuşman istiyorum. Kitle beni şu anda çok zorluyor. Zaten kemiğe yapışık bir kitle. Önce kanser teşhisi konuldu, sonra değilsin denildi. Belki de gerçekten kanserim. Bana müdahale edilmezse her yanıma yayılacak. Ben doktorlardan veya hemşirelerden şikayetçi değilim. Ben derdime deva arıyorum. Devletimin bana sahip çıkmasını istiyorum. Babamı yeni kanserden kaybettim. 3-4 aydır hastane hastane geziyorum. En son buraya yattım. Bayramı bile ben burada geçirdim. Bir sonuç yok. Ben maddi olarak bir şey istemiyorum, sadece sağlığıma kavuşmak istiyorum. Bu kadar çaresizim" şeklinde konuştu.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Beyni kafatasından dışarıda doğdu

Beyni kafatasından dışarıda doğdu

15:16 - 23 Ağustos 2022

Bakmak cesaret ister

Bakmak cesaret ister

11:30 - 12 Ağustos 2022

Yarayı kurcalayınca!

Yarayı kurcalayınca!

00:57 - 11 Ağustos 2022

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku