• Diğer

Politika

"Cumhurbaşkanı adayı olmalı"

Mansur Yavaş'tan kapalı oturumda bomba konuşma! "Cumhurbaşkanı adayı olmalı" diyenler çok üzülecek

 "Cumhurbaşkanı adayı olmalı"

5 Haziran 2022 17:03
-A

+A

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Van'da CHP'nin gerçekleştirdiği belediye başkanları toplantısında, basına kapalı oturumda yaptığı konuşmanın ayrıntıları ortaya çıktı. Yavaş, hedeflerinin 2024 yerel seçimlerinde 2019'daki oy oranının çok üzerine çıkmak olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı adayı olmalı" diyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı aday gösterme ihtimali olan isimler arasında adı en sık dillendirilen siyasetçilerin başında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geliyor. CHP'nin düzenlediği belediye başkanları toplantısı için Van'a giden Yavaş, ciddi bir ilgiyle karşılandı. Yavaş'ın Van'daki toplantının basına kapalı ayağında yaptığı konuşmanın detayları ise bomba etkisi yarattı.
 
 
BELEDİYE BAŞKANLARINA SEÇİM HAKKINDAKİ FİKİRLERİ SORULDU
Gazete Duvar'da yer alan habere göre CHP'nin Van'da düzenlediği belediye başkanları çalıştayının yankıları sürüyor. Edinilen bilgiye göre basına kapalı yapılan toplantılarda İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediye başkanlarına önümüzdeki seçim sürecine dair değerlendirmeleri soruldu, önerileri alındı.
 
"2024'TE BELEDİYEDE DAHA YÜKSEK OY ALMALIYIZ"
Bir katılımcının aktarımına göre toplantıda en dikkat çeken konuşmalardan birini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptı. Yavaş konuşmasında, "2019 belediye seçimlerinde aldığımız oyun üzerinde oy almak zorundayız. Bunu yapamamak bizim başarısızlığımızdır. O zaman 2024 seçimlerinde (yerel seçimler) olmamızın da, bu görevde kalmamızın da anlamı olmaz" dedi. Yavaş'ın bu konuşmasının ilgiyle dinlendiği ifade edildi.
 
"ADAY OLMALI" DİYENLERİ ÜZEN KONUŞMA
Mansur Yavaş'ın bu konuşması, "Cumhurbaşkanı adayı olmalı" diyenlerde de üzüntü yarattı. Çünkü Yavaş'ın sözleri, "2024'te yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyor" yorumları yapılmasına neden oldu. Mansur Yavaş, geniş bir kesim tarafından "2023'te seçimleri kazanacak en güçlü aday" şeklinde görülüyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku