• Diğer

Gündem

"Beni saplantı haline getirmiş"

Antalya'da ayrılmak istediği eşinin tehditleri nedeniyle defalarca şikayetçi olduğunu, uzaklaştırma kararı aldırdığını ancak bunun bir işe yaramadığını öne süren kadın, adliyede kendisinin ve ailesinin hayatından endişe ettiğini söyleyerek yardım istedi.

 "Beni saplantı haline  getirmiş"

1 Şubat 2019 11:17
-A

+A

Boşanma davası açmak için ağabeyi Kuthan Adem ile Antalya Adliyesine  gelen 20 yaşındaki Funda Ilgaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 16 yaşında  tanıştığı eşi Ö.C.I. ile 18 yaşına girince evlendiklerini anlattı.
Evlendikten sonra eşinin ölüm tehditlerine başladığını ileri süren  Ilgaz, "Daha önce boynuma bıçak, başıma silah dayadı ve 'Benden ayrılırsan seni  öldürürüm' dedi. Yüzüme kezzap atmakla da tehdit etti. Beni saplantı haline  getirmiş." diye konuştu.
Polise giderek çok kez şikayetçi olduğunu anlatan Ilgaz, 6 kez  uzaklaştırma kararı verildiğini ancak eşinin defalarca bu kararı ihlal ettiğini  kaydetti.
Anne ve ağabeyi yönünde de uzaklaştırma kararları bulunduğuna işaret  eden Ilgaz,  şunları söyledi:
"Eşim bu kararları da sürekli ihlal ediyor. Her gün beni farklı  numaralardan arayıp öldürmekle ve evimizi yakmakla tehdit ediyor. Kendimin ve  ailemin canından endişe ediyorum. Ağabeyimi darbetti, bıçakladı. 6 kez  uzaklaştırma kararı aldırmama rağmen bu kararı sürekli ihlal ediyor. Boşanma  davası açmaktan da korkuyorum. Bana verdiği zararları karşılayabilecek gücüm  olmadığı için de korkuyorum. Gerekli yerlerin ve kişilerin sesimi duymasını ve  bana yardım etmesini istiyorum."
Ilgaz, anne ve babası ayrıldığından kopuk bir aile olduklarını ve  eşinin bundan da güç alarak rahat hareket ettiğini savundu.
"ÜÇ YERİMDEN BIÇAKLADI, YOĞUN BAKIMDAN KALDIM"
Genç kadının ağabeyi Kuthan Adem ise kardeşinin ağlayarak kendisini  arayıp yardım istediğini ve konuşma sırasında arkadan cam kırılma ve kapıya vurma  seslerinin geldiğini söyledi.  
Kardeşini eşinden şiddet gördüğü için evlerine götürdüğünü aktaran  Adem, "Eniştem ayrılmalarına ben sebep olduğumu düşündüğü için intikam almak  istedi. Bir arkadaşıyla durağa giderken beni sopalarla darbettiler. Aynı günün  akşamı beni 3 yerimden bıçakladı. Yoğun bakımda kaldım." dedi.  
Gözaltına alınan eniştesinin aynı gün serbest kaldığını ifade eden  Adem, adli kontrol şartıyla bırakılan Ö.C.I'nın, kardeşi, kendisi ve ailesinden  uzaklaştırılması için gerekenin yapılmasını talep ettiklerini kaydetti.iha
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ANKET

ÖNE ÇIKANLAR

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku